Putování s huculem

Putování s huculem 1999 – 2022 (zatím…)

„Putování s huculem“ má již více než dvacetiletou tradici. Pořádá ho Divadelní spolek Ty-já-tr. Po vzoru starých komediantů putují členové souboru od vesnice k vesnici s povozem taženým dvěma huculskými koňmi po Kokořínsku a hrají divadlo. Výtěžek z dobrovolného vstupného je vždy věnován na dobročinné účely.

Jak to začalo…..

Byl to nápad Radky Tesárkové, která skoro před třiceti lety začala pracovat s dětmi městského obvodu Praha 7.

Jako kdyby patřili do 19. století. Venkovskou silničkou putuje komediantský vůz krytý plachtou a tažený huculskými koňmi. Za ním se plouží skupina lidí, kterým včera pršelo na hlavu a dneska svítí prázdninové slunce. Na rozdíl od svých předchůdců však nejsou odkázáni na dobročinnost lidí, kteří jim dají kus chleba a střechu nad hlavou. Jsou to amatérští herci, kteří ještě chodí do školy – základní, střední nebo už studují na škole vysoké.

Na deset dní nás naše divadelní cesta vytrhne z každodenní reality. Jeden rok vždy hrajeme různé pohádky a další nějakou klasickou hru. Díky putování s huculem se tedy seznámíme i s trochu tradičnějším divadlem než jaké hrajeme v Praze. Máme možnost se vžít do těch nejznámějších divadelních rolí a vyzkoušet si hrát opravdu velká divadelní díla. Každý ročník tohoto tábora je pro nás všechny velkou zkušeností. I když hru zkoušíme většinou tak týden, takže občas na pomyslném jevišti vzniknou palmy a nebo se improvizují nedodělané scény, výsledek opravdu stojí za to.

https://www.youtube.com/watch?v=091a7QdE-W8&feature=emb_title