Divadelní projekt o finanční gramotnosti pro děti

Peníze nerostou na stromech

Interaktivní představení na podporu finanční gramotnosti pro žáky. stupně ZŠ

Naším cílem je úspěšně a zábavně naučit děti, jaká je hodnota peněz, jak s nimi dobře nakládat již od útlého věku a jak přemýšlet o jejich zabezpečení do budoucna.

Děti jsou naše radost, štěstí a hlavně také naše budoucnost. Život jim staví do cesty překážky už od útlého věku. Chceme-li aby naše děti uspěly v životě a naučily se žít bez špatných dluhů, není nic lepšího, než jim dát základy finanční gramotnosti pro děti. České děti neumějí příliš hospodařit s penězi. Většina rodičů se jim snaží vštípit základy finanční gramotnosti prostřednictvím kapesného, podle psychologů by však měli začít dříve. 

V dnešní době je pro děti finanční gramotnost nesmírně důležitá, proto mluvit o financích s dětmi se vyplatí. Devadesát šest procent Čechů si myslí, že finanční gramotnost by se měl starat školní systém. Výuka finanční gramotnosti je od roku 2013 povinnou součástí vzdělávání na základních školách. Má to ale háček. Základní školy mohou výuku finanční gramotnosti pojmout dle vlastního uvážení. Jediné, čeho by se měly držet, jsou standardy finanční gramotnosti – tedy souhrn znalostí a dovedností, kterých by žáci měli dosáhnout. Je tedy jeden cíl, ovšem cest k němu je mnoho. 

Inscenaci podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Česká národní banka

Česká televize – Reportaz klasika Financni gramotnost

Online představení Peníze nerostou na stromech