Radka Tesárková

Herečka, pedagožka, režisérka, moderátorka

Zakladatelka Divadelního souboru Ty-já-tr. Je laureátkou Wolkrova Prostějova. Účinkuje v pražském Divadle Viola v pořadech Ententýky a Endele vendele v režii P. Jurkoviče. Právě s nimi a kolegy Rudovským a J. Hervertem vystupuje po celé Evropě a v USA. Váží si spolupráce s režiséry J. Novákem (role Roxana v Cyranovi z Bergeracu), Struskovou (role Berta Suttnerová), Kolářem (role Markýza de Merteuil v Nebezpečných vztazích) a O. Koskem (role Kateřina ve Zkrocení zlé ženy). Je vedoucí tanečního folklórního souboru Bejvávalo.

Monika Jirásková

Herečka, pedagožka, režisérka

Monika se dlouhodobě věnuje hraní divadla, dramaťáku a jeho využití ve výuce od MŠ až po domovy důchodců. Ráda kombinuje divadlo, hry a prvky fenoménu larp. K dramatické výchově jí přivedla její matka, která je jedním ze zakladatelů oboru dramatické výchovy na katedře primární pedagogiky PF UK a vedoucím Literárně – dramatického oboru ZUŠ Na Popelce 18. Monika začala učit dramaťák, jako druhý pedagog pro soubory Ty-já-tru když jí bylo 15. Od svých kolegů se naučila tolik, že ve svých 19 letech založilo obor LDO na detašovaném pracovišti ZUŠ Na popelce ve Slivenci. Výuku dramaťáku už nechala jíným, ale pro ZUŠ pracuje stále, pomáhá s organizací školních aktivit, divadelního festivalu a vede mezinárodní projekt financovaný evropskou unií Join in and make a change, zaměřený na využití dramatické výchovy jako prostředku inkluzivního vzdělávání. Dále vytváří edukační programy na pomezí strukturovaného dramatu, divadla forum a larpu, které sama píše a často v nich i účinkuje. Po téměř 10 letech se tak vrátila do Ty-já-tru aby společně s Radkou mohli vytvářet a prezentovat nová edukativní představení.

Josef Kovář

Herec, pedagog režisér

Studoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze, obor herectví a moderování. Dále pokračoval studiem alternativního a loutkového divadla. Hraje v Městském divadle Kladno, v pražském divadle NoD, Divadle Puls a Pidivadle. Pravidelně se účastní kabaretních vystoupení v Praze a v Ostravě. Zahlédnout jste ho mohli v seriálech Krejzovi a Modrý kód na FTV PRIMA. Spolupracuje s pražskou FAMU. Již několik let spoluorganizuje filmový festival Mladá kamera Uničov a moderuje festivalové Střípky z Mladé kamery. Pracuje také jako pedagog dramatického oboru na ZUŠ v Horních Počernicích a na ZUŠ Harmony v Dolních Břežanech.

Petr Tesárek

Marketing

Po ukončení obchodní školy maturitou začal pracovat na pozici obchodník v které pracuje až dodnes. Pracoval v marketingu, finance, kultura a sport. Když poznal svoji manželku začal se přednostně věnovat divadelnímu projektu pro děti.