Únor 2020

pondělí 10.2. v 19:30 hod. Ty-já-tr: Z(a)tracený Blatný 

Lodní kufr z počátku minulého století. Kšandy. Improvizovaná hudba. Verše. A pozoruhodný životní příběh básníka, co byl věčně dítětem. V roce 1919 se narodil Ivan Blatný, brněnský dandy, prvorepublikový Rimbaud, ale i člověk, který měl být navždy vymazán z dějin literatury.

Vstupné: 150 Kč , senioři 100 Kč

Hrají: Radka Tesárková, Eva Hadravová, technik Jiří Svoboda

Vstupenky zde k prodeji

pondělí 17.2. v 19:30 hod. Ty-já-tr: Republika

Jo – v První republice to bylo blaze! – slýcháme čas od času tuto hlášku. Ale bylo to opravdu tak? Jak se tehdy opravdu žilo? A jak se nám žije teď? Pojďme se na to společně podívat v podání absolventů a studentů Akademie a kultury pro seniory hlavního města Prahy.

Vstupné: 80 Kč

Hrají: Libi Magali, Věra Maletičová, Blanka Nezkusilová, Alena Štrychová, Jarmila Tomková, Vlasta Trnková, Jiří Šámal

Režie: Radka Tesárková

Vstupenky zde k prodeji

čtvrtek 20.2. v 19:30 hod. Ty-já-tr: Knižní kavárna – tentokrát s nakladatelstvím LIGERO

Každý třetí čtvrtek v měsíci nabídne DS Ty-já-tr v prostorách DK Letka prostor knižním nakladatelstvím. Pojďme si povídat jakým směrem se které nakladatelství ubírá, proč vydává právě tento druh knih a to autory, jaké je zákulisí nakladatelství… Zkrátka pojďme si povídat o knížkách!

Vstupné 80 Kč

Březen 2020

Pondělí 2. března 2020 v 19:30 hod Poznáte lehce náš rytmus

Melodie v rytmu swingu, argentinského tanga, francouzské valčíky, klezmer. Trio Lindo – Růžena Sršňová – housle, Jana Bezpalcová – akordeon, Tomáš Bláha – kontrabas.

Vstupné – 100,- senior, student, 150,- ostatní

Vstupenky zde k prodeji

Pondělí 9. března 2020 v 19:30 hod Divadlo: Tyjátr – Z(a)tracený Blatný

Lodní kufr z počátku minulého století. Kšandy. Improvizovaná hudba. Verše. A pozoruhodný životní příběh básníka, co byl věčně dítětem. V roce 1919 se narodil Ivan Blatný, brněnský dandy, prvorepublikový Rimbaud, ale i člověk, který měl být navždy vymazán z dějin literatury. Nepovedlo se. Objevujte s námi Blatného a sami se pak rozhodnete, zdali je ztraceným či zatraceným poetou. Kdy jindy než při jeho stém výročí narození (2019) či třiceti let od jeho smrti (2020)?

Vstupné – 100,- senior, student, 150,- ostatní

Vstupenky zde k prodeji

Čtvrtek 12. března 2020 v 19:30 hod S Dokolečkem dokolečka aneb Folklórní tančírna

text se připravuje

Neděle 15. března 2020 v 10:00 hod do 20:00 Otvírání

Soutěžní přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů.

Vstup volný

Pondělí 16. března 2020 v 19:30 hod Divadlo: Divadelní spolek Sumus – F.M. Dostojevskij: Něžná

Dramatizace nejznámějšího z drobných děl ruského klasika. Příběh nerovného manželství, plného nepochopení a nevysloveného vnitřního pekla, jež nemůže končit jinak než tragédií.

Vstupné – 100,- senior, student, 150,- ostatní

Vstupenky zde k prodeji

Čtvrtek 19. března 2020 v 19:30 hod Knižní kavárna – tentokrát s nakladatelstvím Šulc – Švarc

Povídat si přijdou majitelé nakladatelství Šulc – Švarc

Přečíst si knihu můžete v řadě pražských kaváren. Ovšem takřka pouze v té naší v DK Letka si můžete o knihách u kávy i povídat – seznamovat se, diskutovat. Spolu se “sedmičkovým” knihkupectvím Kanzelsberger budeme každý třetí čtvrtek v měsíci představovat zajímá nakladatelství.
Pojďme si povídat jakým směrem se které nakladatelství ubírá, proč vydává právě tento druh knih a tyto autory, jaké je zákulisí nakladatelství…
Zkrátka pojďme si povídat o knížkách!
Vstup: 99 Kč

Neděle 22. března 2020 v 15 hod Čapek 3+1 – premiéra

text se připravuje

Pondělí 23. března 2020 v 19:30 hod Když začne skřivánek povrzávat…

Pondělí 16. března 2020 v 19:30 hod Když začne skřivánek povrzávat…
Předjaří a jaro v českých lidových písních
Hraje Malá česká muzika Jiřího Pospíšila
Řídí Růžena Sršňová
Malou muziku založil roku 1959 hudební skladatel Jaroslav Krček. K jejím nejvýznamnějším osobnostem od počátku patřil vynikající zpěvák Jiří (Ica) Pospíšil, jehož jméno dnes kapela nosí. Muzika interpretuje české lidové písně s pokorou k jejich tradiční přirozenosti, o čemž se posluchači mohou přesvědčit prostřednictvím desítek rozhlasových i televizních nahrávek a řady kompaktních disků.
Nezapomeňte si s sebou na vystoupení přinést dobrou náladu, abyste si s Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila mohli společně zazpívat!

Vstupné:
100 Kč – zvýhodněné pro seniory a studenty, 200 Kč – ostatní


Vstupenky zde k prodeji

Čtvrtek 26. března 2020 v 19:30 hod A v tom jsou světla zázraků

Poetický večer s verši Jiřího Šotoly, Karla Šiktance, Jiřího Wolkera, Ernesta Hemingwaye, Josefa Šnábla a Josefa Hanzlíka.
Poezii můžeme i dnes vnímat jako součást našeho života. Jejím prostřednictvím je možné klást otázky a hledat odpovědi. Poezie dokáže pojmenovat, co je dobré a co je zlé, a podobně jako film nebo divadlo, podává svědectví o všem, co je kolem nás, co se nás dotýká a co nám přináší radost a poznání. Poezii přijímáme jako autorovo poselství, abychom porozuměli tomu, po čem tolik toužíme, a to je láska, přátelství, naděje a vzájemné porozumění.
O tom všem bude vypovídat literárně hudební pořad „A v tom jsou světla zázraků“ v podání držitele několika prestižních ocenění v uměleckém přednesu Vladimíra Soldána a flétnistky Olgy Vlachové.

Vstupné senioři a studenti 100 Kč, ostatní 150 Kč

Pondělí 30. března 2020 v 19:30 hod  Ať žije čeština! Premiéra

Přesný počet slov v češtině není možné určit. Čeština jako živý jazyk neustále vyvíjí. Nicméně má čeština na 300 000 slovních kořenů. Čeština je krásný a bohatý jazyk. Pojďme tedy její krásy objevovat společně napříč staletími a s lidovou písní.. Účinkují: Studenti a absolventi Akademie kultury a umění pro seniory hlavního města Prahy (DS Ty-já-tr – Tesárkovci)

Vstupné 80 Kč.